Yorgun veya Stresli misiniz ?

 

Vücut ağırlığınızla uygulanan doğal çekme ve gerdirme egzersizlerini günde sadece birkaç dakika yaparak, tüm hareket sisteminizi yaşam boyu kontrol altına alıp, sırt, eklem yeri, bel ve kas ağrısı,  dolaşım bozukluğu ve sinir köklerindeki günlük yaşamın yoğunluğundan oluşan stresi de büyük ölçüde önleyebilirsiniz.

MİNİ MASTERCARE TABLE, küçücük hacmı, pratik ve kolay kullanımı ile evinizde her zaman yanınızda bulunan uzman fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı gibi sağlığınızın bekçisi gibidir.

Mini Cihazın üst platformu hareketli,15 veya 30 derece eğimli olabilen egzersiz masasında uygulayacağınız, düzenli, bilimsel ve doğal traksiyon egzersizleri, sizi, gün boyu sinir köklerindeki baskılardan dolayı yorgun düşüren ve baş ağrısı yapan sorunlardan kurtaracaktır.

Bu sistemde, sadece vücut ağırlığınızı kullanarak uygulanan basit doğal çekme hareketleriyle, hem mide ve bel formunu kazanıp  hem de bel ve eklem ağrıları, kas spazmları ve sinir köklerindeki günlük aktivitelerin neden olduğu baskı ve yorgunlukları tamamiyle ortadan kaldırıp, vücuttaki kan sirkülasyonunun daha aktif hale gelmesi ile dolaşım rahatsızlıklarını da önleyebileceksiniz..

MİNİ strechıng cihazında çalışmanın vücudunuzda hemen hissedeceğiniz olumlu evreleri :

Gerdirme                                                
Aktifleştirme
Hareket Etme
Önleme
Rahatlama
Yenilenme

MİNİ MASTERCARE BÜYÜK SORUNLARI ORTADAN KALDIRIYOR

Omurga Diski Sorunu
Omurga diskinin kıkırdağı bozulduğunda hatta koptuğunda omurga diski deformasyonu oluşmaktadır. Bu durum ise sinirlere baskı yapmakta ve sırt ağrılarına neden olmaktadır. Mastercare ile omurga disklerinin doğal asimilasyon ile yenilenmesi desteklenmektedir.Omurga diskleri sıvısı kuvvetlenmekte ve günlük yükleri daha rahat taşıyabilmektedir. Ayrıca yükün azalmasıyla omurlar tek tek ters yönlenmektedir..

Kalça Yamukluğu
Kalça yamukluğu çoğunlukla doğumdan sonra veya yanlış hareketlerle zorlanma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Hafifletilerek ve hareket ettirilerek, kısalmış olan kaslar ve lifler, bağ dokular esnetilerek kalça yamukluğu giderilebilmektedir.

Sırttaki Şekil Bozukluğu   
Duruş bozukluğunun bir çok nedeni vardır. Ancak bu nedenler her zaman sancılı şekil bozukluğu ve yanlış pozisyona yol açan kas ve sinir kısalmasına bağlıdır. Bu sistemle, kendi vücut ağırlığınızla omurgadaki yükün azaltılarak, kısalmış kaslar, sinirler ve lifler güvenli olarak gerdirilip, esnetilmektedir.

Diz ve Eklem Sorunları
Fazla kilolar ve yanlış duruş, eklem kıkırdaklarında dejenerasyon sorunları yaratmaktadır. Bunun sebepleri ise kalça bozukluğu dışında eklemlerin yağlanmasının yetersiz kalması olabilmektedir. Mastercare Traksiyon masasında yapılan hedefi belli düzenli ve basit egzersizler eklemlerin yağlanmasını ve kasların sıkılaşmasını ve rahatlamasını sağlamaktadır.

Siyatik
Siyatik sinirinin bel omuruna sıkışması çok şiddetli ağrıya ve belden bacaklara kadar büyük bir blokaja neden olmaktadır.Mastercare Traksiyon masasında yapılan egzersizler bu blokajı ortadan kaldırıp, ağrılı bölgeyi, omurganızı ve kaslarınızı rahatlatmaktadır.

Boyun Tutulması
Ağır yaşam ve iş koşulları tek taraflı ağırlık tüm vücuda hareketsizlik getirmektedir. Belirli mesleklerde bu durum daha yoğun görülmektedir. Bilimsel ve doğru Gerdirme ve esnetme egzersizleri ile kan dolaşımınızı harekete geçirip, tüm vücudunuzu aktif hale getirip, canlandırıyorsunuz ve vücutta aşırı yorgunluğun neden olduğu kas spazmlarını önlemiş oluyorsunuz.

Kan Dolaşım Bozukluğu  
Dolaşım bozukluğunun en önemli göstergesi soğuk el ve ayaklar olduğu gibi, ani oluşan kramplar da olmaktadır. 15 veya 30 derece baş aşağıda eğimde yapılan egzersizler, baş üzerinde ki yüklenmeyi ve sirkülasyonu, vücuttan yerçekimin etkisinin kaydırılmasıyla hissedilir derecede etkilemektedir. Atardamarlar ve diğer kılcal damarlarda artan kan sirkülasyonu ve bunun  doğal sonucu olan damarlarda genişleme ve oksijenlenme kardio vasküler yönden mükemmel bir sonuç sağlamaktadır.

Hazımsızlık
Bel omurlarının blokajı, kabızlık ve şişkinliğe neden olmaktadır. Omurların sırt kısmı sindirim ve boşaltım sistemi idaresinin üçte birine sahiptir. Gerdirme ve esnetme egzersizleri ile bu bölgedeki spazmları ve blokajı ortadan kaldırabilirsiniz.

Tansiyon Sorunu
Tansiyon şikayetlerinin en sık görünen sorunları baş dönmesi ve görme sorunlarıdır. 15 derecelik bir eğimle, beyne ve diğer organlara daha fazla kan sirkülasyonu sağlanmakta ve daha fazla oksijen gönderilmektedir.

 Mide ve Bel Kaslarının Deformasyon ve Güçsüzlüğü
Mastercare Table'da düzenli yapacağınız egzersizler, sırt,bel ve mide kaslarını güçlendirdiği gibi aynı zamanda bel ve karın civarında yoğunlaşan yağları da azaltılarak, mide ve karnınızın forma girmesini ve belinizin incelmesini sağlar.

Önemli
Yüksek tansiyon, yüksek göz baskısı, sağlam olmayan omurga ve veya hamilelik gibi tedavi gerektiren rahatsızlıklarda önce doktorunuza danışıp sonta Mastercare'i kullanmanız gereklidir. Suni kalça veya diz eklemlerine sahip hastalarda, bazen fiksajlama garekmektedir.