Sportif Performans İçin Mastercare

619-inversion-table-ile-mide-ve-bel-formu-15

Omurganızın, eklem yerlerinizin ve bağ dokunuzun hayat boyu vücut ağırlığıını taşımakta olmasının yanı sıra, uyguladığınız spor branşı itibariyle antrenmanlarınızda birlerce ton ağırlık kaldırmaktasınız. 

İnsanlar tüm yaşamları boyunca, sportif faaliyetler ve egzersizleri adeta yaşamlarının bir parçası haline getirmek arzusundadırlar. Bu amaçla, gerek sağlıklarını daha iyi duruma getirme, gerekse daha üstün form ve estetik kazanma açısından, her türlü egzersiz ve sistemleri deneyip, kullanmaktadırlar. 

Omurganızın, eklem yerlerinizin ve bağ dokunuzun hayat boyu vücut ağırlığıını taşımakta olmasının yanı sıra, uyguladığınız spor branşı itibariyle antrenmanlarınızda birlerce ton ağırlık kaldırmaktasınız.

Bütün spor branşlarında, ister amatörce ister profesyonelce, yapılan bütün egzersizlerde kullanılan bu tonlarca ağırlıklar ve ilgili ekipmanlar, başta omurga olmak üzere, tüm hareket sistemini büyük ölçüde yük ve baskı altında bırakmaktadır.

Bunların yanı sıra, eklemlerde oluşan yükleme ve zorlamaların aşınmalar ve eklem sıvılarının azalmasına sebep olması da ayrı bir sorundur.

Bunun için, çalışma verimini arttırıcı ve hedefe yönelik yapılan bütün egzersiz programlarında, her zaman omurga sağlığı ve hareket sistemini oluşturan tüm eklemlerin ve bağ dokuların da güçlü,

dayanıklı ve esnek olmalarını sağlamak, vücut performansının arttırılmasında çok önemli bir husustur.

Herhangi bir sportif aktiviteye başlamadan evvel tüm vücudun hareketlere hazırlanması, bağ doku ve kasların ısıtılarak elastik hale getirilmesi, sakatlanma riskinin azaltılması ve çalışma sonrası da

gerilmiş olan kas liflerinin normal istirahat uzunluğuna dönerek rahatlatılması ve soğutulması, sporcu sağlığı ve performansı açısından çok önemli bilimsel bir kuraldır.

Bu amaçla, MASTERCARE INVERSION TABLE ile, vücut ağırlığı kullanılarak baş aşağı eğimde  yapılan doğal çekme egzersizleri hem normal hem de sportif yaşamda, hareket sisteminin sigortası olmaktadır.

Örneğin, MMA ve FRE FIGHT DÖVÜŞLERİ, dünyanın en zor mücadele sporlarının başında gelmektedir.

Bu dövüşlerde başarılı olabilmek için güç ve dayanıklılığı en üst seviyelere çıkarmak için aylarca hazırlık yapılarak, antrenmanlardan hiç ödün verilmemesi gereklidir.

Yoğun ağırlık ve dövüş antrenmanları ile, tüm hareket sistemi, bağ dokular ve sinir köklerinde oluşan baskılar nedeniyle sakatlık, yorgunluk ve stres yaşanmaktadır

Bunun için gerekli olan güç ve dayanıklılığı en iyi şekilde arttırabilmek için, eklem yerleri, tendon ve ligamentlerden oluşan bağ dokular ve omurganın, mutlaka esnek ve dayanıklı hale getirilmesi

kaçınılmaz bir kuraldır.

Bunu sağlayabilmek için, Dünyaca ünlü İsveç Mastercare Inversion Table ile düzenli olarak yapılan doğal traksiyon egzersizlerinin, en faydalı ve bilimsel bir yol olduğu, dünyaca ünlü birçok tıp ve spor kuruluşu tarafından yapılan araştırmalarla belirlenmiştir.

Mastercare Inversion Table’ı antrenman öncesi ve sonrası düzenli kullanarak, hem omurga ve eklem sağlığınızı hem de yorgunluğunuzu giderip, gün boyu oluşan stresin üstesinden kolayca gelip, sağlıklı bir hareket sistemine sahip olmanın mutluluğunu yaşıyabilirsiniz.  

Mastercare Back Care System Inversion Table’ın Sportif Amaçlı Kullanımı ve faydaları Mastercare, bir çok olimpiyatta İsveç Ulusal Takımına cihaz ve egzersiz programları ile destek vermiştir.

alt

2007 DAKAR rallisinde ünlü motosiklet yarışçısı Fred Lapan tarafından test edildi ve kullanıldı.
 
Fred Lepan, her gün, her etap öncesi ve sonrası Mastercare Mini Table’ı kullandı. Dakar Rallisi dünyanın en zor rallilerinin başında gelmektedir. Bu zorlu yarışta, tüm vücutta büyük bir gerginlik, stres ve yorgunlu meydana gelmektedir.

Fred lepan, Mastercare Mini Table’ı ralli devamınca etap ararlarında düzenli kullanarak, tüm vücuttaki yorgunluk ve stresi azalmış, tekrar ralliye devam edebilmek için taze güç ve enerji sağlamıştır.

Birçok yarışçı Mastercare Table ile yapıkları aktivitelerin vücutta meydana getirdiği yorgunluk ve gerilimi önleyebilmektedir.”

"Mastercare table ayrıca tenis için son derece etkili bir ısınma aracı olarak da büyük bir memnuniyetle kullanılmaktadır. 

alt

 Mastercare Table’ı kendi tesislerinde kullanan Profesyonel tenisçiler, bir tenis maçı için  normalde gerekli olan 30-45 dakikalık ısınma seti için, Mastercare Table kullanımı ile sadece 10 dakikalık bir sürenin bile yeterli olduğunu ifade etmektedirler.

Maçtan evvel Mastercare ile 10 dakikalık bir ısınma, ilk vuruş için çok iyi bir performans kazandırmaktadır.

" Mastercare, boyun, göğüs, alt bel omurları, kalça, diz ve ayak eklemlerinde hafif traksiyon etkisi sağlamaktadır.

Bu hafif traksiyon hem antrenman öncesi hem de sonrası için çok olumlu etkiler sağlamaktadır.

Mastercare Back Care Sistem, antrenman veya rehabilitasyonda çok kolayca kullanılabilen doğal egzersizlerden oluşan bir sistemdir. “ Sistemin çok kolay ve etkili fiziksel egzersiz sistemi, birkaç demo ile rahatlıkla uygulanabilmektedir."

Antrenmanlarından sonra oluşan sırt ağrısı ve yorgunluklarının giderilmesinde çok olumlu sonuçlar elde ettiler ve memnuniyetlerini defalarca dile getirdiler.

Eğimli konumda yapılan streching egzersizleri, sırtta büyük bir rahatlama meydana getirerek, damarlardaki kan sirkülasyonunu arttırmakta ve bu şekilde ciğerlere kanın daha çabuk gönderilerek, okjijenlenmesini çabuklaştırmaktadır.

MASTERCARE INVERSION TABLE, YAŞAMINIZDA MUTLAKA BULUNSUN

faydalariMastercare Back-A-Traction sistemde hareketli sırt platformu ile yapılan iyileştirici egzersiz programı,

atletlerde sıkça oluşan omurga baskı ve gerginliklerini azaltır, streching etkisi ile iyi bir ısınma sağlar,

kasları ve eklem yerlerini esnek duruma getirir, bağ dokunun ( tendon ve lişgament ) kuvvetlenmesini sağlar,

kan sirkülasyonunu arttırır.

Bu nedenle MASTRECARE INVERSION TABLE KULLANIMI VE EGZERSİZLERİNİ, hangi spor branşına mensup olunursa olunsun, MUTLAKA ANTRENMAN SİSTEMLERİNİN İÇİNE DAHİL ETMELİDİR.