MASTERCARE BUROŞÜR

Askeri Personel Kullanım Gerekliliği

 

ASKERİ PERSONELİN MASTERCARE INVERSION TABLE KULLANIM GEREKLİLİĞİ

Devamını oku...
 

Osteoartrit nedenleri

Romatoid artritten bile daha yaygın bir hastalık olan osteoartrit İngiltere'de yetişkinlerin yüzde 2,5 'ğunu etkilemektedir. Fakat romatoit artritle karşılaştırıldığında bu dejenerasyon yapıcı eklem hastalığı daha basit ve açıktır. 

Hasara neden olan iltihap değil, ya aşırı kullanım ve zorlama, ya da, yaşlanma sürecinden kaynaklanan aşınıp yıpranmadır. Fakat uzun yıllar süren araştırmalardan sonra bile bazı insanların neden diğerlerinden daha fazla bu hastalığa yakalanma eğlimi taşıdıklarını henüz kimse tam olarak bilmiyor.

 

Devamını oku...
 

Eklemler

Eklemler karmaşık yapılardır, farklı hareket ve işlevleri olan birçok farklı eklem türleri  vardır. 

Eklemleri sınıflandırmanın bir yolu onları sabit olanlar ve mobil (hareketli) olanlar olarak ayırıp, bir de aslında sabit olup, biraz hareket etmesi gereken yarı mobil eklemler şeklinde bir ara grup oluşturmaktır. 

Sabit eklemler kafatası kemikleri arasında yer alanlardır. Bir çocuk dünyaya geldiğinde kafatasının sekiz kemiği birleşmemiştir, fakat çocuk büyüdükçe kemikler kaynaşır ve kafatası sertleşir.

Devamını oku...
 

Omurga hastalıkları

Omurgamız hayatımız boyunca en çok yüke maruz kalan vücut bölümüdür.

Hastalıklarını bilmek, çabuk önlem alma ve tedavisinde çok önemlidir. 

Siyatik Nedir, Siyatik Tedavisi, Siyatik Ağrıları

Siyatik sık sık, belden veya kalçadan aşağıya, bacağa doğru inen her tür ağrı ve sızılar için kullanılan bir terimdir. Eskiden, kalça sinirinin iltihaplanmasından ileri geldiği kabulnedilirdi.

Devamını oku...
 

Kemiklerimiz ve Eklemlerimiz

Nasıl çalışırlar ve neden önemlidirler 

Kas - iskelet sistemi harika ve karmaşık bir mekanizmadır. İskelet 206 kemikten oluşur ve bunlar 650 iskelet kası tarafından sarmalanıp hareket ettirilir.

İskeletin kemikleri iki ana gruba ayrılır:

eksensel iskelet, ya da, vücudun ekseni, ki, bu omurganın kemikleriyle toraksı (göğüs kemiği ve kaburgalar) kapsar; ve ilave iskelet, yani eksensel iskelete tutturulmuş olan organların kemikleri. Omurganın tepesinde sekiz farklı kemikten oluşan kafatası bulunur.

Devamını oku...
 

Ankilozan spondilit ve Artrit hastalığı

Bu, iltihaplı artritin çoğunlukla genç erkekleri etkileyen bir şeklidir.

'Ankilozan' sözcüğü, tutulma yapan, anlamına gelir ve 'spondilit' de belkemiği omurlarını etkileyen anlamındadır. Bu durumda ankilozan spondiliti olan bir kimsenin sırtı tutulur ve ağrı olur.

Genellikle pelvis (leğen kemiği) ile belkemiğini irtibatlandıran eklemlerin iltihaplandığı sırtın alt tarafında başlar. Hastalık ilerledikçe iltihap belkemiğinin üst kısmıyla kalça ve diz eklemlerine doğru yayılır.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »


Sayfa 1 / 2